Стало интересно поэтому специально подняла Постанову "Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми"
Согласно
10. Допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини, опікуну, які постійно проживають разом з дитиною, з метою створення належних умов для її повноцінного утримання та виховання.
есть тут и пункт когда лишают допомоги, но чтобы не дали, это произвол.