мнение врача о происходящем (на ФБ Елена Пилипчак, очень толково пишет)
Не знаю, якою буде медицина майбутнього, а медицина минулого була неефективною, неякісною і доступною, як піцца додому - їжа гівняна. зате не треба морочитись з приготуванням. Та медицина вирішувала рівно два питання:
1) психологічна допомога тим, хто захворів на ГРВІ, поскільки це самовиліковне захворювання і що б ми не робили, вірус через кілька днів зникне з крові. Але то приємно, лежати у ліжку перед телевізором, чекати лікаря, який прийде додому, чемно роззується, щоб не зіпсувати хороми, подивиться. поспівчуває, порадить пити чай і парацетамол. Якщо лікар спокійний, то так і зробить, якщо тривожний, то призначить ще противірусні, антибіотики, муколітики. тоді буде шанс полікувати ще алергію і проніс.
2) психологічна допомога тим, у кого атеросклероз, тому що це не лікується. Але якщо старші на роботі, молодші в школі, то чому б не викликати лікаря, який поміряє тиск, поговорить за життя. призначить аспірин і менше жирного і солоного. Якщо лікар спокійний, то так і зробить, якщо тривожний, то призначить "стаціонар вдома": папаверін, платифілін, ношпа, аналгін, магнезія, абсцес, капуста, флегмона, хірургія...нема коли нудьгувати.
Такими послугами користувалась переважна більшість населення, тому зараз безперевно лиється "словесний понос" на тему "нас вбивають, не хочуть додому приходити".
В той же час хворі з інфарктами, інсультами, злоякісними пухлинами, інфекційними хворобами, складними операціями тихо помирали, бо вони не мають сил писати дописи про свідків клятви Гіпократа в Конституції.
Медицина - це не сльози співчуття, це жорсткий розподіл ресурсів. І ресурсів для медицини завжди менше, чим хочеться і на всі забаганки не вистачить. Тому приходиться сортувати, на що їх витратити:
1) на тих, хто бореться за життя (стенти, хіміотерапія, прилади для прицільної променевої терапії, обладнання операційних, трансплантологію)
2) на тих, хто,намагається підтримати прийнятний рівень здоров'я (вакцини, лікування важких хронічних захворювань, знеболення)
3) на тих, хто хоче комфортно хворіти (армію лікарів, які будуть ходити по хатах, теж треба годувати).
Якби влада могла собі дозволити не починати реформу, вона б її не починала. Але ресурси вичерпуються. І всім краще це усвідомити.