Чернігівський форум про дітей

Автор Тема: Українська мова.  (Прочитано 36157 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

yahelga

  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 3529
  • Спасибо: 807
  • Стать: Жіноча
  • Оля 0506603932,0633350848 прогрес,1го мая экомарке
Re: Українська мова.
« Reply #15 : 14 Листопада 2011, 15:07:17 »
сама говорю по рус., но украинский мне нравится, разговаривала бы на нем с удовольствием! с ребенком дома разговариваем на укр., потому что в садике так говорят.
книги читаю без проблем, и если фильм переведен достойно - тоже с удовольствием!

VoLy

  • Частый гость
  • **
  • Повідомлень: 62
  • Спасибо: 7
  • Стать: Жіноча
  • 063*014*35*30
Re: Українська мова.
« Reply #16 : 14 Листопада 2011, 22:12:33 »
Так - я з радісю розмовляла  б на українській мові. Але дійсно, коли до тебе звертаються на російській мові, то дуже тяжко переналаштовувати свій мозок на відповідь на українській.
На роботі вся документація ведеться на укр-й мові, але спілкуємося на російській. Була ситуація коли по роботі треба було зв"язатися з тернопількою областю - так вони там так швидко балакають на укр-й мові, що для мене на ту мить було трудніше відповідати на українській - і тому при розмові допускала помилки.

Меланжик

  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 4551
  • Спасибо: 275
  • Стать: Жіноча
  • Аліна
Re: Українська мова.
« Reply #17 : 15 Листопада 2011, 22:23:06 »
Я розмовляю, і завжди розмовляла тільки українською мовою , навіть коли всі оточуючі спілкуються російською ! 8) І всі мене розуміють...З проблемою мови зіткнулася 2 р. назад коли переїхала до Чернігова. А більше всого мене обурює те, що моя дитина відколи пішла в садок говорить російською. І справа не в садку і вихователях, а в дітях які користуються тією мовою, що й в дома(рос.).У нас вдома тільки українська ,і це не принцип - я з хмельниччини, і коли приїжджаю туди то серце радіє. Дуже хотілось щоб Україна говорила своєю мовою !!!
А на форумі я пишу російською, ::)(так швидше і розуміють і відповідають).Бачу , що якщо ще трохи поживу тут то сама окацаплюсь :))
Щоб побачити веселку, треба пережити дощ.


Роблю солодкі букети!

yahelga

  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 3529
  • Спасибо: 807
  • Стать: Жіноча
  • Оля 0506603932,0633350848 прогрес,1го мая экомарке
Re: Українська мова.
« Reply #18 : 25 Листопада 2011, 12:42:31 »
когдато в детстве со мной был случай, я провела у бабушки в Росии почти все лето, естественно там только рус.язык ,а потом когда приехала в киев на вокзал и услышала из репродуктора родной укр. язык, чуть не заплакала, так приятно было слышать! и это в 3ем классе, когда о таких вещах как патриотизм еще не думаешь.

Elektracat

  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 1455
  • Спасибо: 29
  • Стать: Жіноча
Re: Українська мова.
« Reply #19 : 25 Листопада 2011, 13:02:40 »
Взагалі вірним вважаю принцип  розмовляти з людьми тією мовою, якою вони до вас звертаються. Тому я теж у повсякденному житті спілкуюсь з оточенням російською мовою ::). Але для своєї дитини ми з чоловіком свідомо обрали українську мову (хоча між собою спілкуємось російською - звичка).
У мене українська мова - це професійне залишилось (після викладання в школі)  - як бачу дитину, автоматично переходжу на українську мову. Звісно досконалою свою мову не назву, але дуже близькою до літературної можу. У чоловіка трохи гірше, тому часто і його виправляю.
Російською мовою до дитини майже ніколи не говоримо, це роблять батьки мого чоловіка. Таким чином, син одразу сприймає дві мови і теж намагається відповідати тією мовою, якою до нього звертаються. На жаль, після садочку все частіше проскакують російскі версії >:(. Я не знаю, яку мову обере для себе дитина для свого повсякденного вжитку в майбутньому, але, навіть, якщо це буде розмовна російська (я її тільки так і сприймаю), то я буду впевнена, що свою мову дитина теж знає і може нею користуватись на належному рівні.

nenchik007

  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 2034
  • Спасибо: 107
  • Стать: Жіноча
  • Аленка 093 354 79 22
Re: Українська мова.
« Reply #20 : 25 Листопада 2011, 14:27:45 »
для меня русский язык роднее. все мы родом из СССР)) а вообще могу на украинском общаться. грамматику однозначно знаю лучше. хочу, чтобы мой ребенок знал как можно больше языков. :) 

093 354 79 22

ape

  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 1181
  • Спасибо: 59
  • Стать: Жіноча
Re: Українська мова.
« Reply #21 : 25 Листопада 2011, 14:47:25 »
В нашем регионе люди никогда не говорили на классическом украинском языке (если не считать южные районы Черн.области), здесь родной местный диалет, как и для Хмельницкой области ее особенный диалект. Нельзя притягивать за уши сюда чужое произношение.
« Останнє редагування: 25 Листопада 2011, 15:09:21 від ape »

Kateryna

  • ★SuperStar★
  • *******
  • Повідомлень: 13314
  • Спасибо: 903
  • Стать: Жіноча
Re: Українська мова.
« Reply #22 : 25 Листопада 2011, 15:10:36 »
разговариваю на русском,потому как на нём думаю - следовательно думать мне так проще,переходить буду если будет проще думать на украинском 8)
владею и русским, и украинским - сама по специальности учитель украинского ^-^
по поводу читать,переводить - на парах отвечала, не читая предварительно текст русский, и моментально переводила на украинский,замечу,что говорю быстро  не палили ::) считаю это показателем ::)

на классическом украинском пишут только книги - его нет,так же как и в других странах,везде диалект,суржики,говоры

хотела б и малого научить разговаривать без запинок на двух языках O:-) но пока он молчит - а я мечтаю :D
Вайбер 0937717795 Катя

Меланжик

  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 4551
  • Спасибо: 275
  • Стать: Жіноча
  • Аліна
Re: Українська мова.
« Reply #23 : 25 Листопада 2011, 17:01:48 »
В нашем регионе люди никогда не говорили на классическом украинском языке (если не считать южные районы Черн.области), здесь родной местный диалет, как и для Хмельницкой области ее особенный диалект. Нельзя притягивать за уши сюда чужое произношение.
у кожної області є свій діалект. Просто в чернігівській він накладається на російську мову як на єдину і головну, а українська тут присутня як складова діалекту.
У віхідні ходили в Kinder City, там малому роблять зауваження і кажуть : Ты что русского языка не понимаешь?(ніби він зобовязанний його розуміти.... >:D), гурток з танців в садочку теж на російській- це ж все-таки державна установа.....
Щоб побачити веселку, треба пережити дощ.


Роблю солодкі букети!

Kolirdushy

  • Гість
Re: Українська мова.
« Reply #24 : 16 Січня 2012, 16:54:51 »
Як думаєте, чи можливо знайти в Чернігові україномовних друзів?  ;)

nenchik007

  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 2034
  • Спасибо: 107
  • Стать: Жіноча
  • Аленка 093 354 79 22
Re: Українська мова.
« Reply #25 : 16 Січня 2012, 17:12:47 »
сто пудов возможно. у меня есть несколько знакомых украиноговорящих. разницы никакой не чувствую ;)

093 354 79 22

Kelly

  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 2443
  • Спасибо: 342
  • Стать: Жіноча
  • (095)285-80-70 viber (098)360-49-60 (093)580-46-12
Re: Українська мова.
« Reply #26 : 16 Січня 2012, 18:49:47 »
Мне украинский язык нравится, особенно когда говорят красиво  :super:
но самой так тяжело дается, просто ужас
не представляю как буду ребенку в школе помогать  :-\
Сладости - Шок.фигурки, Мармелад, Лукум, Конфеты из сухофрук., Наборы конфет, Именные шоколадки, Арахис. паста. http://rebenok.cn.ua/index.php?topic=50965.0

❅ Zmeyshka ❅

  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 2995
  • Спасибо: 1352
  • Стать: Жіноча
  • Трудно быть доброй, когда вокруг все хитрые...
Re: Українська мова.
« Reply #27 : 19 Січня 2012, 20:49:03 »
Як думаєте, чи можливо знайти в Чернігові україномовних друзів?  ;)
А что это для вас самый важный критерий при выборе друзей?

Kolirdushy

  • Гість
Re: Українська мова.
« Reply #28 : 20 Січня 2012, 15:02:28 »
Як думаєте, чи можливо знайти в Чернігові україномовних друзів?  ;)
А что это для вас самый важный критерий при выборе друзей?
Це взагалі не критерій, бо я не шукаю друзів "за критеріями".

Звичайно, ні.

❅ Zmeyshka ❅

  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 2995
  • Спасибо: 1352
  • Стать: Жіноча
  • Трудно быть доброй, когда вокруг все хитрые...
Re: Українська мова.
« Reply #29 : 20 Січня 2012, 15:08:55 »
Як думаєте, чи можливо знайти в Чернігові україномовних друзів?  ;)
А что это для вас самый важный критерий при выборе друзей?
Це взагалі не критерій, бо я не шукаю друзів "за критеріями".

Звичайно, ні.
Але питання сформульовано досить дивно...
Не зрозуміло, у такому випадку, кого ви хочете знайти україномовних однодумців, або друзів. Як на мене, то це різні поняття. Друзі - вони можуть розмовляти будь-якою мовою, друзів розумієш серцем :)

Kupi.cn.ua