, з правової точки зору, відеоспостереження зачіпає особисті права та свободи людини. На сьогодні, офіційне право на застосування відеоспостереження на законодавчому рівні закріплене лише за правоохоронними органами (ст. 8 Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність»).
Конституція України чітко визначає, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю (ст. 3). Інша норма Основного Закону говорить про те, що ніхто не може зазнавати втручання в його особисте життя та недопустимим є збирання, зберігання, використання, та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди (ст. 32). Отже, відеоспостереження за особою, у тому числі фіксація її дій на відео, є збиранням та накопиченням інформації з можливістю її подальшого використання, а відповідно такі дії порушують особисту недоторканість особи. Подібним змістом є норми Цивільного кодексу України, Закону України «Про інформацію», «Про охорону дитинства».
Встановлення засобів відеоспостереження допускається тільки в публічних місцях, тобто в місцях загального численного скупчення людей, зокрема, при вході в заклад освіти, на подвір’ї, у коридорах, і в жодному випадку - не в класних приміщеннях (групах), кабінетах, туалетах, оскільки такі місця, не є публічними.
Официально от юриста..