кто немножко разбирается в законах помогите мне советом
я уже заключала предварит. договор у нотариуса(квартира кредитная) и платила 1% гос.пошлины, сегодня звонила ЕП и она говорит , что я опять должна оплачивать 1% гос пошлины, типа так требуют в налоговой,
получается дважды облагают налогом 1ну и ту же квартиру, справедливо ли это?
1. При укладанні та нотаріальному посвідченні основного договору купівлі-продажу нерухомості державне мито, сплачене за нотаріальне посвідчення попереднього змішаного договору, поверненню не підлягає, проте зараховується до сплати суми державного мита за нотаріальне посвідчення основного договору, якщо у такому основному договорі сторони посилаються на укладений попередній договір та визначають суму вже сплаченого авансового платежу (завдатку).
«Вісник податкової служби України», червень 2009 р., № 23 (547), с. 30 (
www.visnuk.com.ua)
2. Справляння державного мита в Україні регулюється Декретом Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року N 7-93 „Про державне мито” із змінами та доповненнями (далі - Декрет). Порядок його обчислення та сплати - Інструкцією про порядок обчислення та сплати державного мита, яка затверджена наказом Головної державної податкової інспекції України від 22 квітня 1993 року N 15 і зареєстрована в Міністерстві юстиції України 19 травня 1993 року за N 50. Статтею 1 Декрету встановлено, що платниками державного мита на території України є фізичні та юридичні особи за вчинення в їхніх інтересах дій та видачу документів, що мають юридичне значення, уповноваженими на те органами. Перелік найменувань документів і дій, що сплачується державним митом, наведено у статті 2, а розміри ставок державного мита - у статті 3 Декрету. Відповідно до статті 635 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ) попереднім є договір, сторони якого зобов'язуються протягом певного строку (у певний термін) укласти договір в майбутньому (основний договір) на умовах, встановлених попереднім договором. Істотні умови основного договору, що не встановлені попереднім договором, погоджуються у порядку, встановленому сторонами у попередньому договорі, якщо такий порядок не встановлений актами цивільного законодавства. Обов'язкове нотаріальне посвідчення попереднього договору законодавством не передбачено і провадиться лише за згодою сторін. При цьому, при укладанні попереднього договору одним з його елементів може бути положення про сплату покупцем відповідно до статей 570, 571 ЦКУ сум авансового платежу (завдатку) у рахунок сплати продавцю обумовленої суми договору. Тобто, попередній договір, який включає в себе умову щодо надання завдатку буде відноситись до договорів, які потребують оцінки. Пунктом 3 ст. 3 Декрету не встановлено окремої ставки державного мита за нотаріальне посвідчення договору з розірвання попереднього договору. Отже, якщо попередній договір був нотаріально посвідчений, то державне мито, яке сплачено за нотаріальне посвідчення, поверненню не підлягає, проте зараховується до сплати суми державного мита за нотаріальне посвідчення договору про розірвання попереднього договору. Якщо, попередній договір нотаріально не посвідчувався та державне мито не сплачувалось, то при укладанні та нотаріальному посвідченні договору про розірвання попереднього договору державне мито справляється відповідно до пп. "д" п. 3 ст. 3 Декрету як за посвідчення інших договорів, що підлягають оцінці.