Чернігівський форум про дітей

Автор Тема: Українська мова.  (Прочитано 36154 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Kolirdushy

  • Гість
Українська мова.
« : 31 Жовтня 2011, 17:08:24 »
Привіт всім!
Така тема вже колись була, але пропала через помилки в роботі форума, я її знову розпочинаю.

Мені цікаво, яке ваше ставлення до мови, чи використовуєте її у родині, чи розмовляєте на вулиці, як вчите дітей і чи вчите мові?.. Хочу почути ваші думки.
Чи перейшли б ви на українську мову в спілкуванні, якщо більшість людей навколо вас розмовляли нею?



EL

  • ★SuperStar★
  • *******
  • Повідомлень: 13897
  • Спасибо: 1314
  • Стать: Жіноча
  • я ни здеся
Re: Українська мова.
« Reply #1 : 31 Жовтня 2011, 18:03:11 »
нет не перешла бы
пользуюсь украинским в деловой речи, документации, переводе с иностранного - т.к. училась именно на укр.языке
дома все русскоязычные
если долго пребывать в компаниях, где говорят на украинском - максимум это пару слов (тоесть типа суржик)
вот так :)

Audrey

  • ★SuperStar★
  • *******
  • Повідомлень: 9663
  • Спасибо: 445
  • Стать: Жіноча
  • Чоловіків можна аналізувати,жінок-лише обожнювати
Re: Українська мова.
« Reply #2 : 31 Жовтня 2011, 19:15:48 »
Училась в универе, дружила с девочкой со Лбвовской области. Короче, поехали мы к ней в гости на Пасху, и со мной все разговаривали по-украински, разумеется :D в первый же день "втянулась", вечером даже с подружкой по-украински говорила, когда сами были. Неделя прошла "без сучка и зазоринки" 8) самое смешное, когда заехали в Киев, там гуляли долго, а я все на родном украинском разговаривала :)) не заметила, так было легко

Антошина мама

  • ★SuperStar★
  • *******
  • Повідомлень: 21238
  • Спасибо: 969
  • Стать: Жіноча
  • просьба к оргам-пишите мне про оплату в личку пож
Re: Українська мова.
« Reply #3 : 31 Жовтня 2011, 21:54:42 »
Привіт всім!
Така тема вже колись була, але пропала через помилки в роботі форума, я її знову розпочинаю.

Мені цікаво, яке ваше ставлення до мови, чи використовуєте її у родині, чи розмовляєте на вулиці, як вчите дітей і чи вчите мові?.. Хочу почути ваші думки.
Чи перейшли б ви на українську мову в спілкуванні, якщо більшість людей навколо вас розмовляли нею?

ничего подобного,тема на месте
http://rebenok.cn.ua/index.php?topic=361.0


roqas

  • ★SuperStar★
  • *******
  • Повідомлень: 5861
  • Спасибо: 774
  • Стать: Жіноча
Re: Українська мова.
« Reply #4 : 01 Листопада 2011, 14:01:59 »
Дома все разговаривают на русском, да и на работе тоже. Документация на работе конечно вся на украинском, отлично все понимаю и пишу на украинском письма. В институте практически все лекции біли на украинском, и рефераты с курсовиками писали на украинском, да и на семинарах отвечали на украинском. И было совсем не тяжело.

EL

  • ★SuperStar★
  • *******
  • Повідомлень: 13897
  • Спасибо: 1314
  • Стать: Жіноча
  • я ни здеся
Re: Українська мова.
« Reply #5 : 01 Листопада 2011, 17:54:39 »
у нас в Чернигове, даже те кто хочет говорить на укр.языке говорят с русским акцентом
а вот Полтавская область, Житомир - там оно у них "із серця ллється"  :)

EL

  • ★SuperStar★
  • *******
  • Повідомлень: 13897
  • Спасибо: 1314
  • Стать: Жіноча
  • я ни здеся
Re: Українська мова.
« Reply #6 : 04 Листопада 2011, 23:32:12 »
фраза из кино
"Вона хоче, щоб її впорав цей хлопець"  :))

Ассоль

  • ★SuperStar★
  • *******
  • Повідомлень: 6467
  • Спасибо: 593
  • Стать: Жіноча
  • 073 47 24 8 24 Viber
Re: Українська мова.
« Reply #7 : 05 Листопада 2011, 14:25:02 »
Дома с мужем общаемся на русском, на работе документация - на укр., никаких трудностей по этому поводу не испытываю. Когда приезжаю к родителям мужа в Житомир, сразу перехожу на укр., хотя и у них "із серця ллється" с суржиком "одна дома" (в смысле, один дом), "зара до церкви перейду" и т.д. А я к ним со своим суржиком из Городни, там вообще смесь русско-украинско-беларусский.
Об оплате в личку, на форуме редко

ogle

  • Гість
Re: Українська мова.
« Reply #8 : 05 Листопада 2011, 14:42:43 »
Я російською всеж володію значно краще ніж українською,  на роботі і з чоловіком спілкуюсь рідною мовою, і навіть тоді мислю нею, але вона у мене небездоганна, до чоловікової "співучою", як до неба раком, він, до речі, однаково добре володіє и українською и російською, без акценту...

не можу визначитись якою мовою розмовляти з дитиною, зараз десь  50 на 50%, бо на вулиці всі російськомовні, а вдома - як коли... купуючи іграшку для малої, що розповідає казки, вибрала всеж ту, що робить це українською мовою... буду сподіватися, що воно як і чоловік, що виріс в такій же сім'ї, де у батьків були різні "рідні" мови, вона буде однаково гарно володіти ними обома..

мені неоднорозово приходило на думку - почати і на форумі спілкуватись українською, бо всеж багато часу я тут провожу, і був період, коли це було єдине моє спілкування за день, і явно не йшло на користь моїй укр. мові - але не можу, у мозку у мене стоїть якийсь "перемикач", звертаюсь до людей на тій мові, на якій вони спілкуються, і мені дуже важко в такому разі змінювати мову, особливо рос. на укр.

ИНЗЕЛЬ

  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 3236
  • Спасибо: 731
  • Стать: Жіноча
  • 06три-468-9восемь-5ноль Инна
Re: Українська мова.
« Reply #9 : 05 Листопада 2011, 14:49:21 »
Я говорю на русском языке, но украинский знаю не плохо, а муж только на украинском. С ребенком сейчас стараюсь говорить на украинском, т.к. в садике много слов которые от меня он и не слышал, например Дякую, До побачення, Великi, Малi и т.д. и т.п.

ogle

  • Гість
Re: Українська мова.
« Reply #10 : 05 Листопада 2011, 14:53:54 »
наспраді проблема мови з появою дитини в нашій сімї стала ребром.. не знаю що робити, розмовляти рос. - і я і чоловік нею володіємо однаково добре, або українською - але вона в мене шкутилягає, на обидві ноги  ;D...

Можливо хтось стикався з подібною ситуацією, що порадите? в такому віці, в кому ми зараз, на якій мові вчити дитину першим словам... у нас ще все оточення на вулиці російськомовне, і я на вулиці спілкуюсь тільки російською..т.б. укр. дитина має змогу чути тільки в сім'ї

Mary:)

  • ★SuperStar★
  • *******
  • Повідомлень: 7567
  • Спасибо: 61
  • Стать: Жіноча
  • Мы рождены чтоб сказку сделать былью!
Re: Українська мова.
« Reply #11 : 05 Листопада 2011, 15:11:19 »
нет. не перешла бы.
а родной язык, этот не тот в какой стране официальный, а тот на котором говорят родные ;)
на слух хорошо воспринимаю украинский, а вот читать-совсем не могу. еле дочитала тут посты на украинском. ребёнка считаю надо учить обоим языкам. так как учили в свою очередь моё поколение, которое и тот и другой язык знают неплохо. ну а если и мама и папа будут суржиком с ребёнком обобщатся, то и он так же всё как губка впитает. а что мама и папа на разных языках говорили вообще такого не представляю :o
и если честно очень режет слух говор одной мамы в парке, которая учит дочку украинским словам и говорит с ней на украинском, а с нами на русском :walldash:...ребёнок на фоне других двухллеток мычит и всё...ну то может не из-за этого, но всё же...
моя уже повторяет слова за нами с мужем. и конечно же на русском языке. как можно учить ребёнка тому языку, который он слышит изредка ??? а готовить к садику я считаю совершенно не стоит. всё ребёнок освоит в своё время. когда будет понимать.

Ассоль

  • ★SuperStar★
  • *******
  • Повідомлень: 6467
  • Спасибо: 593
  • Стать: Жіноча
  • 073 47 24 8 24 Viber
Re: Українська мова.
« Reply #12 : 05 Листопада 2011, 15:16:25 »
По поводу общения с детьми: моя одноклассница вышла замуж в Англию, муж на русском - 0. Одноклассница с мужем общалась на англ., а с ребенком - на русском, хотела, что б и русский знала. Итог - ребенок полгода ходил к психологу, так как перестал разговаривать из-за псих. травмы, что мама и папа между собой на одном языке, а с ней - на другом, вроде как не в их команде
Об оплате в личку, на форуме редко

ogle

  • Гість
Re: Українська мова.
« Reply #13 : 05 Листопада 2011, 15:27:13 »
По поводу общения с детьми: моя одноклассница вышла замуж в Англию, муж на русском - 0. Одноклассница с мужем общалась на англ., а с ребенком - на русском, хотела, что б и русский знала. Итог - ребенок полгода ходил к психологу, так как перестал разговаривать из-за псих. травмы, что мама и папа между собой на одном языке, а с ней - на другом, вроде как не в их команде
приклад моєї одногрупниці цілком протилежний, вона живе у Франції и чоловік теж не знає рос.
дитині 7 років - однаково спілкуеться двома мовами без акценту, як говорить ії мама - вибір спілкуватись з титиною з нарождення рос, був продиктований тим, щоб у дитини не складалось хибне враження про те, що мама говорить гірше неї, а так є мова на якій розмова мами є прикладом досконалості теж..

ogle

  • Гість
Re: Українська мова.
« Reply #14 : 05 Листопада 2011, 15:30:32 »
Дівчата, вибачте, що пишу укр, пишу не з свого ноута, а тут немає російської розкладки, тому є вибір писати в транскрипції, або повністю на укр  :D
 т.б. це не понти  :D або ще щось, ось що я хотіла сказати

Kupi.cn.ua