Чернігівський форум про дітей

Автор Тема: Абітурієнт-2015  (Прочитано 7125 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

LanaS

  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 1673
  • Спасибо: 125
  • Стать: Жіноча
Абітурієнт-2015
« : 11 Вересня 2014, 10:50:33 »
Навчальний рік тільки розпочався, але я, як мама 11-ти класниці, вже подумки у 2015 році.
Основні теми для роздумів - випускний, ЗНО, вступ до ВНЗ.
Тому, мами випускників та абітурієнтів, єднаймося.

LanaS

  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 1673
  • Спасибо: 125
  • Стать: Жіноча
Re: Абітурієнт-2015
« Reply #1 : 11 Вересня 2014, 11:03:54 »
Можливо є знаючі люди, які зможуть розтлумачити та пояснити нюанси нового "Закону про вищу освіту"
Про правила прийому, строки подачі документів до ВУЗу можна прочитати на офіційних сторінках, але окремі моменти там описані.
Крім того, тільки усно чула інформацію про подачу документів у кілька вузів, а як це практично відбувається не знаю.
Елементарні питання, але якщо це робиш вперше, то багато чого не зовсім зрозуміло.
Наприклад, навіть скільки копій паспорта чи тих же фотографій треба зробити, аби потім в останній момент не метушитись, а чітко і спокійно йти до своєї мети.
Хочу розібратися зі строками проведення ЗНО, подачі документів до ВУЗів, аби знати коли краще брати відпустку.
Також не менш цікавить де краще купувати плаття на випускний, на які суми треба розраховувати.
Ну і багато інших хвилюючих питань

Ксю

  • Местный житель
  • ****
  • Повідомлень: 330
  • Спасибо: 47
  • Стать: Жіноча
  • Оксана 093-958-34-28
Re: Абітурієнт-2015
« Reply #2 : 11 Вересня 2014, 17:01:15 »
Здравствуйте! Я мама уже студента.  ;D Мы поступали в этом году. Могу подсказать по поводу сдачи ЗНО и подачи документов в Вузы. По крайней мере исходя из опыта этого года.  ;)

Апрелька

  • Постоялец
  • ***
  • Повідомлень: 219
  • Спасибо: 429
  • Стать: Жіноча
  • 093 55 68 498
Re: Абітурієнт-2015
« Reply #3 : 11 Вересня 2014, 22:47:03 »
И мы студенты.Так переживали,а оно все так быстро прошло.А выпускной-темболее быстро.Платье-или интернет магазины или шить на заказ,а то в городе цены :o а смотреть неначто.

LanaS

  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 1673
  • Спасибо: 125
  • Стать: Жіноча
Re: Абітурієнт-2015
« Reply #4 : 15 Вересня 2014, 10:37:41 »
Дякую Ксю, Апрелька
Чесно кажучи відкривши цю тему відразу подумала, що я на нашому форумі мама найстаршої дитини :), а ж ні.
Так розкажіть мені звідки черпали інформацію стосовно строків, особливостей проведення ЗНО? Чи писали пробні тести і який від них толк, якщо ж є тести попередніх років, які можна проходити?
Скільки репетиторів працювало з Вашими дітьми?
Скільки фотографій робили для подачі документів,
якщо подавати документи у 5 чи зараз вже  3 ВУЗи і скрізь просять по
шість кольорових фотографій 3×4, то це виходить, що треба робити 30 шт?

« Останнє редагування: 15 Вересня 2014, 10:56:15 від LanaS »

LanaS

  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 1673
  • Спасибо: 125
  • Стать: Жіноча
Re: Абітурієнт-2015
« Reply #5 : 15 Вересня 2014, 10:40:38 »
И мы студенты.Так переживали,а оно все так быстро прошло.А выпускной-темболее быстро.Платье-или интернет магазины или шить на заказ,а то в городе цены :o а смотреть неначто.
Те, що у Чернігові нічого не має мені про це донька увесь час говорить :)
А Ви де саме і яке плаття купували? У яку суму наряд обійшовся?

LanaS

  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 1673
  • Спасибо: 125
  • Стать: Жіноча
Re: Абітурієнт-2015
« Reply #6 : 15 Вересня 2014, 10:45:55 »
Читаю нововедення згідно із Законом про вищу освіту від 6 вересня.
"Досі зовнішнє незалежне оцінювання знань випускників шкіл (ЗНО) трималося на рішеннях уряду й міністерства і могло буди в будь-який момент скасоване. Відтепер обов’язковість проходження ЗНО для вступу у вищі навчальні заклади закріплено законом.
Під час вступного конкурсу кожен сертифікат ЗНО важитиме на менше 20% підсумкового балу, шкільний атестат – не більше 10%, призові місця на всеукраїнських олімпіадах і конкурсах – не більше 5%, оцінка за творчий конкурс або фізичну підготовку в деяких вишах – не більше 50%."
Виходить, що роль ЗНО для вступу тільки 20 відсотків

Ксю

  • Местный житель
  • ****
  • Повідомлень: 330
  • Спасибо: 47
  • Стать: Жіноча
  • Оксана 093-958-34-28
Re: Абітурієнт-2015
« Reply #7 : 15 Вересня 2014, 11:05:26 »
Дякую Ксю, Апрелька
Чесно кажучи відкривши цю тему відразу подумала, що я на нашому форумі мама найстаршої дитини :), а ж ні.
Так розкажіть мені звідки черпали інформацію стосовно строків, особливостей проведення ЗНО? Чи писали пробні тести і який від них толк, якщо ж є тести попередніх років, які можна проходити?
Скільки репетиторів працювало з Вашими дітьми?
Скільки фотографій робили для подачі документів,
якщо подавати документи у 5 чи зараз вже  3 ВУЗи і скрізь просять по
шість кольорових фотографій 3×4, то це виходить, що треба робити 30 шт?
По поводу сроков проведения ЗНО и вступительной кампании нам раздали листовки в школе примерно в декабре. Пробное ЗНО мы проходили только по одному предмету, т.к. это удовольствие платное и, действительно, в интернете есть все варианты ЗНО предыдущих лет. Но я советовалась с нашим репетитором и она порекомендовала пройти одно пробное, чтобы ребенок прочувствовал обстановку и был более уверенным на настоящем экзамене. Впринципе, я думаю, что на один сходить нужно.
Репетитор у нас был один на два предмета - математика и физика. По укр. языку и англ.яз - мы ходили на курсы в Политех. Опять же, прочувствовать что такое ВУЗ, другая непривычная обстановка.
 

Ксю

  • Местный житель
  • ****
  • Повідомлень: 330
  • Спасибо: 47
  • Стать: Жіноча
  • Оксана 093-958-34-28
Re: Абітурієнт-2015
« Reply #8 : 15 Вересня 2014, 11:09:06 »
По поводу фоток -  нам их делали в ателье, где печатали выпускные альбомы, мы их сделали 3 или 4 набора, но я смотрю, что столько совершенно не нужно. Всё равно вы подаёте оригиналы документов только в один ВУЗ и 6 штук вполне достаточно. Ну можно 2 комплекта, чтобы с запасом....
Подавали док-ты в Вузы в электронном виде, потом, когда получили приглашения из нескольких институтов, выбрали нужный и отнесли туда док-ты. Т.е. поступали не выходя из дома.  ;D

Ксю

  • Местный житель
  • ****
  • Повідомлень: 330
  • Спасибо: 47
  • Стать: Жіноча
  • Оксана 093-958-34-28
Re: Абітурієнт-2015
« Reply #9 : 15 Вересня 2014, 11:17:06 »
Читаю нововедення згідно із Законом про вищу освіту від 6 вересня.
"Досі зовнішнє незалежне оцінювання знань випускників шкіл (ЗНО) трималося на рішеннях уряду й міністерства і могло буди в будь-який момент скасоване. Відтепер обов’язковість проходження ЗНО для вступу у вищі навчальні заклади закріплено законом.
Під час вступного конкурсу кожен сертифікат ЗНО важитиме на менше 20% підсумкового балу, шкільний атестат – не більше 10%, призові місця на всеукраїнських олімпіадах і конкурсах – не більше 5%, оцінка за творчий конкурс або фізичну підготовку в деяких вишах – не більше 50%."
Виходить, що роль ЗНО для вступу тільки 20 відсотків
Я так понимаю, что 20% - это один экзамен. А сдаются для поступления 3. Вот Вам уже и 60%  ;)
Кстати, нам завуч советовала (и я в итоге ей очень благодарна - действительно так и есть), что сдавать нужно все 4 экзамена. Т.е. для поступления нужно 3, но один из них идет на выбор из двух. Так вот эти, которые на выбор, нужно сдавать оба, даже если вы на него не делаете ставки. Всё равно при поступлении система выбирает эезамен с наибольшим кол-вом баллов, а вдруг вам улыбнется удача и вы сдадите его лучше, чем то, на который делали ставку. В принципе, у нас так и произошло. Мы собирались сдавать англ.яз, ну решили на всякий случай подтянуть и физику и попробовать сдать - и по физике получили более высокий балл.   

LanaS

  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 1673
  • Спасибо: 125
  • Стать: Жіноча
Re: Абітурієнт-2015
« Reply #10 : 15 Вересня 2014, 11:17:51 »
По поводу сроков проведения ЗНО и вступительной кампании нам раздали листовки в школе примерно в декабре. Пробное ЗНО мы проходили только по одному предмету, т.к. это удовольствие платное и, действительно, в интернете есть все варианты ЗНО предыдущих лет. Но я советовалась с нашим репетитором и она порекомендовала пройти одно пробное, чтобы ребенок прочувствовал обстановку и был более уверенным на настоящем экзамене. Впринципе, я думаю, что на один сходить нужно.
Репетитор у нас был один на два предмета - математика и физика. По укр. языку и англ.яз - мы ходили на курсы в Политех. Опять же, прочувствовать что такое ВУЗ, другая непривычная обстановка.
Стосовно курсів, то Ви там займалися, бо і вступали в Політех чи там будь-хто може займатися?

Ксю

  • Местный житель
  • ****
  • Повідомлень: 330
  • Спасибо: 47
  • Стать: Жіноча
  • Оксана 093-958-34-28
Re: Абітурієнт-2015
« Reply #11 : 15 Вересня 2014, 11:20:30 »
Те, що у Чернігові нічого не має мені про це донька увесь час говорить :)
А Ви де саме і яке плаття купували? У яку суму наряд обійшовся?
Я, конечно, по поводу цен на платья не скажу, но как вариант мне понравилось у одной девочки платье-трансформер. На торжественной части она была в длинном вечернем платье, а потом, в ресторане, юбку отстегнула и оказалась в миленьком коротеньком платьице.  :super:

LanaS

  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 1673
  • Спасибо: 125
  • Стать: Жіноча
Re: Абітурієнт-2015
« Reply #12 : 15 Вересня 2014, 11:21:58 »
По поводу фоток -  нам их делали в ателье, где печатали выпускные альбомы, мы их сделали 3 или 4 набора, но я смотрю, что столько совершенно не нужно. Всё равно вы подаёте оригиналы документов только в один ВУЗ и 6 штук вполне достаточно. Ну можно 2 комплекта, чтобы с запасом....
Подавали док-ты в Вузы в электронном виде, потом, когда получили приглашения из нескольких институтов, выбрали нужный и отнесли туда док-ты. Т.е. поступали не выходя из дома.  ;D
Так а подаючи документи в електронному вигляді я так розумію, що документи сканували та відправляли і фотографії так само в електронному вигляді
А коли вибрали, то тоді вже везли оригінали документів і фото надруковані?

Ксю

  • Местный житель
  • ****
  • Повідомлень: 330
  • Спасибо: 47
  • Стать: Жіноча
  • Оксана 093-958-34-28
Re: Абітурієнт-2015
« Reply #13 : 15 Вересня 2014, 11:22:48 »
Стосовно курсів, то Ви там займалися, бо і вступали в Політех чи там будь-хто може займатися?
Там может заниматься кто угодно, только деньги плати  ;D Нам было удобно территориально и мы туда тоже поступали. А вообще курсы есть в любом Вузе и начинаются примерно в октябре

LanaS

  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 1673
  • Спасибо: 125
  • Стать: Жіноча
Re: Абітурієнт-2015
« Reply #14 : 15 Вересня 2014, 11:24:53 »
Я так понимаю, что 20% - это один экзамен. А сдаются для поступления 3. Вот Вам уже и 60%  ;)
Кстати, нам завуч советовала (и я в итоге ей очень благодарна - действительно так и есть), что сдавать нужно все 4 экзамена. Т.е. для поступления нужно 3, но один из них идет на выбор из двух. Так вот эти, которые на выбор, нужно сдавать оба, даже если вы на него не делаете ставки. Всё равно при поступлении система выбирает эезамен с наибольшим кол-вом баллов, а вдруг вам улыбнется удача и вы сдадите его лучше, чем то, на который делали ставку. В принципе, у нас так и произошло. Мы собирались сдавать англ.яз, ну решили на всякий случай подтянуть и физику и попробовать сдать - и по физике получили более высокий балл.
ну я так само думаю, що треба усі можливості використати, а донька каже, що хоче сконцентруватися на конкретних предметах, щоб сил вистачило :)

Kupi.cn.ua