Чернігівський форум про дітей

Автор Тема: важлива інформація для відповідальних батьків  (Прочитано 22203 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

ryolva

  • Модератор
  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 758
  • Спасибо: 241
  • Стать: Чоловіча
  • Творіть добро!
Доброго дня всім!
Я дитячий хірург і спонукає мене до написання цього повідомлення значна кількість патології та захворювань у дітей які можна попередити чи не допустити до розвитку їх ускладнень. Ті проблеми, які, часом, призводять до затяжного видужання, а інколи до інвалідності чи загибелі дитини.
Всі по різному можуть трактувати ті чи інші симптоми у дітей, по різному розбиратись в медицині, але я хочу застерегти батьків та родичів дітей від «небезпечних» симптомів, які можуть свідчити про небезпечне захворювання, яке потребує хірургічної допомоги.
1.   Біль в животі. Це найчастіша скарга, яка притаманна великій кількості захворювань в тому числі і тим, що потребують екстреного оперативного втручання. Шановні батьки, якщо у вашої дитини болить живіт, або у дітей до року виникає неспокій, постійно підтягує ніжки до животика, не дає доторкнутись до живота, то це може свідчити про Гострий апендицит, Кишкову непрохідність, Перитоніт тощо. Це ті хвороби, які потребують екстреної допомоги – операції. Зволікання зі зверненням в лікарню призводить до трагічних наслідків.
2.   Дитина без догляду дорослих може випити агресивні речовини. Останнім часом це засоби для чищення плит, усунення жирних забруднень, вапняного нальоту, прочистки труб. Потрапляючи на слизову ротової порожнини, стравоходу та шлунку ці речовини викликають сильне запалення, до утворення виразок. При загоюванні ці виразки в стравоході та шлунку утворюються рубці, які можуть викликати звуження стравоходу та виходу зі шлунка. Така дитина не може нормально харчуватись, звуження наростає і згодом дитина навіть не може пити. Якщо дитина випиває небезпечну агресивну речовину, то необхідно промити шлунок великою кількістю рідини і негайно звернутись в лікарню. Це саме той випадок, кили захворювання треба попереджати, лікувати його надзвичайно важко. Звертаюсь до батьків дітей до 3 років. Не зберігайте в доступних для дітей місцях різні миючі, чистячи засоби!
3.   Наступний випадок патології, якій можна попередити – сторонні тіла дихальних шляхів та травного тракту. Дитина до 3 років граючись дрібними речами може вдихнути чи проковтнути їх. Проблемними для травного тракту частіше є предмети зовнішній діаметр яких перевищує внутрішній просвіт органів травлення. Сторонні тіла частіше «застрягають» у стравоході, викликають слинотечу, позиви на блювоту, призводить до пролежнів. Дуже небезпечними сторонніми тілами травного тракту є магніти. В животі, знаходячись в різних відділах шлунку та кишечнику, магніти притягуються один до одного, викликають «омертвіння» частини стінки і перфорацію. Такі випадки потребують екстреної операції. Не легше дітям, які вдихають сторонні тіла. Частіше це бувають горішки, насіння, іграшки. Навіть невелика кількість сторонніх тіл для трахеї і бронхів це катастрофа. У дітей зі сторонніми тілами дихальних шляхів виникають кашель, задишка, хрипле дихання. Якщо сторонні тіла великого діаметру потрапляють в дихальні шляхи, вони «закупорюють» просвіт бронхів і припиняють проходження повітря до частини легені. Чим більші сторонні тіла бронхів тим більше ознаки дихальної недостатності. Це екстрені випадки. Дитині необхідно робити під наркозом бронхоскопію і видаляти сторонні тіла. Застарілі сторонні тіла, т.т. ті які не видалили в свій час з дихальних шляхів призводять до затяжної пневмонії, ателектазів, абсцесів легень.

Власне це  ті екстрені випадки, які я можу виділити як головні. Всі вони потребують неодмінної допомоги. Будьте уважними і зверніть увагу на мої застереження.

Всім удачі і будьте здорові Ви та Ваші дітки!
Олександр Риженко

AlenaS

  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 605
  • Спасибо: 79
  • Стать: Жіноча
  • Я кохаю тебе ЖИТТЯ і сподіваюсь, це НАВЗАЄМ!
дякую Вам, дуже важлива інформація :super:


marihcka

  • Местный житель
  • ****
  • Повідомлень: 401
  • Спасибо: 15
  • Стать: Жіноча
Здравствуйте!в каких случаях ребенка нужно вести к врачу при боли в животе? иногда ребенок жалуется что болит пупик.Пупочной грижи нет.Боль не острая, может при этом играть.

ryolva

  • Модератор
  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 758
  • Спасибо: 241
  • Стать: Чоловіча
  • Творіть добро!
У маленьких дітей практично всі болі в животі проектуються в ділянку пупка, особливість іннервації. Причин болю в животі дуже багато, починаючи від глистів до апендициту. Хірургу треба показувати тоді, коли цей біль постійний і довготривалий, дитина неспокійна, приєднується блювота, відмова від їжі та ін. симптоми. Краще Ви зайвий раз прийдете на огляд до хірургі, ніж лікувати запущені випадки.

marihcka

  • Местный житель
  • ****
  • Повідомлень: 401
  • Спасибо: 15
  • Стать: Жіноча
большое спасибо!

Тоcя :)

  • ★SuperStar★
  • *******
  • Повідомлень: 5233
  • Спасибо: 632
  • ноль502три64764 вайбер
отмечусь,тема важная.

ryolva

  • Модератор
  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 758
  • Спасибо: 241
  • Стать: Чоловіча
  • Творіть добро!
Шановні батьки! В доданому відео дуже гарно показано чому у дітей виникають пахові грижи.

https://www.youtube.com/watch?v=FPzE3kCKDrA

ryolva

  • Модератор
  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 758
  • Спасибо: 241
  • Стать: Чоловіча
  • Творіть добро!
Якщо у дитини першого місяця життя виникає блювота, втрата у вазі - можна запідозрити Пілоростеноз.
Преставлене відео про цю хворобу https://www.youtube.com/watch?v=GICHybVAIDs

Тигренятко

  • Частый гость
  • **
  • Повідомлень: 77
  • Спасибо: 36
  • Стать: Жіноча
  • т:0986056714 т:0639547381 Ирина
Моя дочка 6 лет стала часто жаловаться на боль внизу пупка,боль не острая,может играть и даже в активные игры.Нет ни тошноты ни рвоты.Мочеиспускание в норме. Питается хорошо, (по желанию, в рот силой никто не запихивает "хочешь ешь хочешь не ешь".) В общем ни на что не жалуется, все как обычно, но раза 3 в неделю мы можем пожаловаться на боль в животике.В возрасте 3 лет болели вульвитом.К какому врачу нам лучше обратится?

МамаЮля

  • Частый гость
  • **
  • Повідомлень: 96
  • Спасибо: 28
  • Стать: Жіноча
  • тел:063-43-045-11 ПРО ОПЛАТЫ И РАЗДАЧИ ПО ТЕЛЕФ
Отмечусь, очень нужная темка.

lycy

  • Частый гость
  • **
  • Повідомлень: 96
  • Спасибо: 28
  • Стать: Жіноча
  • 093 845 94 13 Ира
 :)Отмечусь
БАНЯ в р-не Круга 093 201 94 60
нужен парикмахер http://rebenok.cn.ua/index.php?topic=87808.0

LYDIK2

  • Новичок
  • *
  • Повідомлень: 12
  • Спасибо: 5
Ув.Доктор!Можно к вам прити на консультацию?

ryolva

  • Модератор
  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 758
  • Спасибо: 241
  • Стать: Чоловіча
  • Творіть добро!
Так, звичайно. В особисту пошту і пришлю координати.

Амура

  • Постоялец
  • ***
  • Повідомлень: 114
  • Спасибо: 3
  • Стать: Жіноча
Отмечусь, тема важная.

Olchik89

  • Новичок
  • *
  • Повідомлень: 36
  • Спасибо: 0
Так, звичайно. В особисту пошту і пришлю координати.
Добрый день! Как можно к Вам попасть на консультацию?

Kupi.cn.ua