Чернігівський форум про дітей

Автор Тема: ПРО ВСЕ українською ☺  (Прочитано 13927 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

olenkadm

  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 555
  • Спасибо: 37
Re: Поговоримо українською ☺
« Reply #15 : 15 Жовтня 2015, 09:18:13 »
Дивлюсь "Мастер Шеф" і там одна дівчина з Черкащини, а інша з Тернопіля розмовляють українською, але їх мова дуже відрізняється.

valya_o

  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 2615
  • Спасибо: 307
  • Стать: Жіноча
  • 0938765914
Re: Поговоримо українською ☺
« Reply #16 : 15 Жовтня 2015, 14:58:34 »
В мене мама теж із Західної України. В дитинстві часто їздили, дома хоч і на російській розмовляли, а так день на третій автоматично переходиш на українську мову. А батько, коли Україна стала незалежною, то сказав - буду розмовляти на рідній мові. Спочатку було йому важко, а потім всі звикли.
Я, в 97 році поступила в інститут, і зрозуміла, що якщо погано знаєш тему, то краще відповідати українською і, головне, швидко. мало хто з викладачів тоді гарно розуміли українську.
Потім працювала 9 років на держслужбі, так писала україською мовою на автоматі, розмовлятеж вільно, але дома все одно на російській.
Зараз тяжко писати українською, пальці шукають нужні кнопки :D , а з малім намагаюсь розмовляти українською, не завжди виходить, але я намагаюсь
Букеты из конфет, мыло ручной работы, букеты из мыла. Гелиевые шары, букеты и фигуры из воздушных шаров http://rebenok.cn.ua/index.php?topic=133839.0

komendant

  • Местный житель
  • ****
  • Повідомлень: 312
  • Спасибо: 47
  • 095-77-64-781
Re: Поговоримо українською ☺
« Reply #17 : 15 Жовтня 2015, 18:40:56 »
Я з вами,інколи намагаюся розмовляти українською,ніби то я так завжди розмовляю(наприклад, якось були з подругами в кафе),всі швидко зробили замовлення,а я почала жваво,а потім бе-ме,осоромилась
Не так це й легко виявилось для мене

She-Wolf__,,,^._.^,,,__

  • ★SuperStar★
  • *******
  • Повідомлень: 17459
  • Спасибо: 766
  • Все ВСЕГДА заканчивается хорошо!!! :)
Re: Поговоримо українською ☺
« Reply #18 : 15 Жовтня 2015, 20:43:44 »
О, приємно що тема трошки оживилася :)
Як справи, дівчата? :)

У мене радість - сьогодні вночі включили опалення УРААААА!!! :)

Об оплате и раздаче, пожалуйста, в личку.

Milashka-Golovach

  • Постоялец
  • ***
  • Повідомлень: 218
  • Спасибо: 51
  • Стать: Жіноча
  • 0938729624 Оксана 0982140596
Re: Поговоримо українською ☺
« Reply #19 : 15 Жовтня 2015, 20:56:16 »
О, приємно що тема трошки оживилася :)
Як справи, дівчата? :)

У мене радість - сьогодні вночі включили опалення УРААААА!!! :)
у нас теж)))
строительные работы, крыши, сантехника - качественно и быстро

Tiшka

  • ★SuperStar★
  • *******
  • Повідомлень: 8041
  • Спасибо: 1398
  • Стать: Жіноча
  • 0937743475 (viber) Оля
Re: Поговоримо українською ☺
« Reply #20 : 15 Жовтня 2015, 22:10:45 »
Тільки не "суржика" :) В родовому відмінку буде "суржику", тому що це чоловічий рід ;)
http://www.slovnyk.ua/index.php?swrd=%D1%D3%D0%C6%C8%CA

дякую  за виправлення :daisy:

Olya1985

  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 4315
  • Спасибо: 313
  • Стать: Жіноча
  • 097-314-75-02
Re: Поговоримо українською ☺
« Reply #21 : 15 Жовтня 2015, 22:21:52 »
І я з вами) дуже люблю українську мову,але розмовляю здебільшого не на чистій мові,а з суржиком.

She-Wolf__,,,^._.^,,,__

  • ★SuperStar★
  • *******
  • Повідомлень: 17459
  • Спасибо: 766
  • Все ВСЕГДА заканчивается хорошо!!! :)
Re: Поговоримо українською ☺
« Reply #22 : 15 Жовтня 2015, 23:07:16 »
у нас теж)))
:beer:
Колега живе в будинку через дорогу- у неї ще не увімкнули :(

Об оплате и раздаче, пожалуйста, в личку.

She-Wolf__,,,^._.^,,,__

  • ★SuperStar★
  • *******
  • Повідомлень: 17459
  • Спасибо: 766
  • Все ВСЕГДА заканчивается хорошо!!! :)
Re: Поговоримо українською ☺
« Reply #23 : 15 Жовтня 2015, 23:08:40 »
І я з вами) дуже люблю українську мову,але розмовляю здебільшого не на чистій мові,а з суржиком.
будемо одна одну вчити і суржику і як правильно писати ;)

Об оплате и раздаче, пожалуйста, в личку.

komendant

  • Местный житель
  • ****
  • Повідомлень: 312
  • Спасибо: 47
  • 095-77-64-781
Re: Поговоримо українською ☺
« Reply #24 : 16 Жовтня 2015, 18:14:16 »
Мій син живе в Києві(чи в Київі)?,так в нього опалення досі не має >:D

irycik

  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 806
  • Спасибо: 35
Re: Поговоримо українською ☺
« Reply #25 : 16 Жовтня 2015, 20:22:26 »
Ой, гарна темка.
Я останнім часом також намагаюсь на форумі писати українською мовою. Сама розмовляю в більшості українською, але мої розмови мають побутовий харпктер. А от зараз підробляю на біржах контенту, де пишу виключно россійською. Вимушена була підтягнути російську, вивчити деякі правила. І тут з'явилось завдання - вести сторінку українською. Я така раденька думаю: зараз як напишу. І з жахом зрозуміла, що відвикла писати українською, я навіть не можу красиво викласти думку - потрібно весь час підбирати слова.  :walldash: Тому тут намагаюсь писати українською, хоча не завжди виходить переключитись, так смішно іноді з самої себе: в одній темці можу написати пост українською, а потім російською - один вінегрет.  ;D
ЗАМІННИК ЦУКЕРОК - ПАСТИЛА БЕЗ ЦУКРУ :super:
https://www.instagram.com/goodsweets.ua
https://rebenok.cn.ua/index.php?topic=146540.0


Оригінальне варення - на подарунок і для себе :ok:
https://rebenok.cn.ua/index.php?topic=146499

Хелена

  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 4169
  • Спасибо: 1017
  • Стать: Жіноча
Re: Поговоримо українською ☺
« Reply #26 : 16 Жовтня 2015, 20:23:18 »
Мій син живе в Києві(чи в Київі)?,так в нього опалення досі не має >:D
Правильно буде у Києві.

А взагалі тема така, що... навіщо вона треба? Ну як, скажіть будь ласка, можна навчитись говорити, якщо ви тут лише пишете? Це все одно, що намагатись вивчити фізику/математику приділяючи лише увагу теорії. Можна дуже гарно писати українською мовою, а розмовляти- посередньо. Перш за все, щоб гарно говорити, треба думати, говорити, читати і перебувати у середовищі, де постійно чуєте цю мову. Все інше- як мертвому кадило.

kulko_tania

  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 1091
  • Спасибо: 152
  • Стать: Жіноча
  • 0973093861
Re: Поговоримо українською ☺
« Reply #27 : 16 Жовтня 2015, 20:37:39 »
А взагалі тема така, що... навіщо вона треба? Ну як, скажіть будь ласка, можна навчитись говорити, якщо ви тут лише пишете? Це все одно, що намагатись вивчити фізику/математику приділяючи лише увагу теорії. Можна дуже гарно писати українською мовою, а розмовляти- посередньо. Перш за все, щоб гарно говорити, треба думати, говорити, читати і перебувати у середовищі, де постійно чуєте цю мову. Все інше- як мертвому кадило.

Можливо, але починати ж з чогось потрібно  :) Виклад своїх думок у будь-якому вигляді (тим паче, письмовому) потребує зосередженості, а отже сприяє мисленню. А щодо фізики і математики, то не знаючи теорії жодних практичних завдань вирішити неможливо  :daisy:


Хелена

  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 4169
  • Спасибо: 1017
  • Стать: Жіноча
Re: Поговоримо українською ☺
« Reply #28 : 16 Жовтня 2015, 20:40:56 »
Можливо, але починати ж з чогось потрібно  :) Виклад своїх думок у будь-якому вигляді (тим паче, письмовому) потребує зосередженості, а отже сприяє мисленню. А щодо фізики і математики, то не знаючи теорії жодних практичних завдань вирішити неможливо  :daisy:
Так-так, дійсно, але завдання ми розв"язуємо. Далі коментувати не буду, лише скажу, що твердження дещо помилкове.
Можна грамотно писати, не знаючи правил, а стосовно точних наук  :D ......  :daisy:
Можливо, у декого читання-писання повідомлень у цій темі і буде розвивати вміння правильно говорити, але, на мою думку, потрібна практика не письмового, а, насамперед, усного мовлення.
« Останнє редагування: 16 Жовтня 2015, 21:09:07 від Хелена »

kulko_tania

  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 1091
  • Спасибо: 152
  • Стать: Жіноча
  • 0973093861
Re: Поговоримо українською ☺
« Reply #29 : 16 Жовтня 2015, 21:29:26 »
Підкажіть будь-ласка, чому не доречно вживати словосполучення "вирішення завдань"?
З тлумачного словника "вирішувати -... знаходити яку-небудь відповідь...","розв'язувати - ...знаходити відповідь на поставлену умову..."
« Останнє редагування: 16 Жовтня 2015, 21:39:21 від kulko_tania »


Kupi.cn.ua