Чернігівський форум про дітей

Автор Тема: Українська мова.  (Прочитано 36156 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Audrey

  • ★SuperStar★
  • *******
  • Повідомлень: 9663
  • Спасибо: 445
  • Стать: Жіноча
  • Чоловіків можна аналізувати,жінок-лише обожнювати
Re: Українська мова.
« Reply #30 : 20 Січня 2012, 15:20:13 »
Просто если в семье разговаривают на украинском, а друзья ребенка на русском, то в силу своего возраста ребенок будет путаться, или захочет по-русски говорить, как друзья ::) мое мнение... если в семье чтят знание языка украинского ,то несколько украиноговорящих друзей не помешает. У нас в группе мальчик учится, его семья разгов. только по-украински, и у них тоже есть друзья с родины приехавшие, поддерживают отношения.

❅ Zmeyshka ❅

  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 2995
  • Спасибо: 1352
  • Стать: Жіноча
  • Трудно быть доброй, когда вокруг все хитрые...
Re: Українська мова.
« Reply #31 : 20 Січня 2012, 15:27:45 »
Я поняла, что речь идёт о родителях. Хотя дети, я думаю, более лояльны и гибки что-ли. Думаю, им как раз проще, чем взрослым будет принять и преодолеть языковой барьер окружающих и найти ОБЩИЙ язык с друзьями. :)

Kolirdushy

  • Гість
Re: Українська мова.
« Reply #32 : 20 Січня 2012, 16:21:06 »
Однодумці не завжди друзі, друзі не завжди однодумці. Згодна з "Друзі - вони можуть розмовляти будь-якою мовою, друзів розумієш серцем :) ". Але мені легше спілкуватися українською, вона мені ближче за російську, і гарно таки коли друзі є однодумці.

А чого питання таке? Так тема форуму "Українська мова". :) Взагалі-то в Україні живемо.

❅ Zmeyshka ❅

  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 2995
  • Спасибо: 1352
  • Стать: Жіноча
  • Трудно быть доброй, когда вокруг все хитрые...
Re: Українська мова.
« Reply #33 : 20 Січня 2012, 16:43:42 »
Однодумці не завжди друзі, друзі не завжди однодумці. Згодна з "Друзі - вони можуть розмовляти будь-якою мовою, друзів розумієш серцем :) ". Але мені легше спілкуватися українською, вона мені ближче за російську, і гарно таки коли друзі є однодумці.

А чого питання таке? Так тема форуму "Українська мова". :) Взагалі-то в Україні живемо.

[/quote]
Згодна з усім, крім останнього зауваження. Поясню - я народилася у Радянському Союзі, я навчалася на російській мові, я розмовляла вдома, у дітсадку, школі, з друзями і сусідами російською мовою. І, так історично склалося, що я мешкаю на тій же території, що і 20 років тому.
Змінилася влада, здобули суверенітет, незалежність - все гуд - віддаю данину українській мові на роботі, спілкуюсь з тими, хто до мене звертається на українській мові також українською. Але НІКОЛИ для себе я не зміню російську мову, тому що я на ній ДУМАЮ.
Я щіро поважаю тих, хто розмовляє українською, але не буду розмовляти тільки тому, що теріторіально мешкаю на Україні.

Kolirdushy

  • Гість
Re: Українська мова.
« Reply #34 : 20 Січня 2012, 17:02:32 »
Однодумці не завжди друзі, друзі не завжди однодумці. Згодна з "Друзі - вони можуть розмовляти будь-якою мовою, друзів розумієш серцем :) ". Але мені легше спілкуватися українською, вона мені ближче за російську, і гарно таки коли друзі є однодумці.

А чого питання таке? Так тема форуму "Українська мова". :) Взагалі-то в Україні живемо.

Згодна з усім, крім останнього зауваження. Поясню - я народилася у Радянському Союзі, я навчалася на російській мові, я розмовляла вдома, у дітсадку, школі, з друзями і сусідами російською мовою. І, так історично склалося, що я мешкаю на тій же території, що і 20 років тому.
Змінилася влада, здобули суверенітет, незалежність - все гуд - віддаю данину українській мові на роботі, спілкуюсь з тими, хто до мене звертається на українській мові також українською. Але НІКОЛИ для себе я не зміню російську мову, тому що я на ній ДУМАЮ.
Я щіро поважаю тих, хто розмовляє українською, але не буду розмовляти тільки тому, що теріторіально мешкаю на Україні.
[/quote]

Кожен має право говорити своєю рідною мовою, до того ж, коли вона зрозуміла всім, хто живе поряд з вами.

Я думаю українською, а говорю російською і перекладаю у голові на російську з тими, хто української не знає. І нічого. Свою мову нікому не нав'язую, говоріть не важливо якою мовою, важливо, щоб вона могла вас виразити, показати.

❅ Zmeyshka ❅

  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 2995
  • Спасибо: 1352
  • Стать: Жіноча
  • Трудно быть доброй, когда вокруг все хитрые...
Re: Українська мова.
« Reply #35 : 20 Січня 2012, 17:21:27 »
[говоріть не важливо якою мовою, важливо, щоб вона могла вас виразити, показати.
[/quote]
очень верно подмечено :)

nato4ka1977

  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 4235
  • Спасибо: 422
  • Стать: Жіноча
  • 0шість3-47-6два 5-37
Re: Українська мова.
« Reply #36 : 20 Січня 2012, 18:57:58 »
у нас в семье проблем с языком нет - с сыном говорю по-украински, т.к. мы приехали с запада и с детства только на укр разговариваем, с мужем и падчерицей и пасынком - по-русски, т.к. муж из России. Перехожу с языка на язык автоматически, даже не задумываясь. Но заметила такое - сыну в школе легче выражать свои мысли на литературе и тп предметах, чем детям, которые в семьях только по-русски. Со мной и моими родственниками сын по-украински разговаривает, с мужем и его родственниками и с друзьями по-русски.
Схемы А-строчка,МикаА http://rebenok.cn.ua/index.php?topic=86912.0
Бисер PRECIOSA http://rebenok.cn.ua/index.php?topic=97993.0
Схемы АртМиллениум  http://rebenok.cn.ua/index.php?topic=92607.0

Audrey

  • ★SuperStar★
  • *******
  • Повідомлень: 9663
  • Спасибо: 445
  • Стать: Жіноча
  • Чоловіків можна аналізувати,жінок-лише обожнювати
Re: Українська мова.
« Reply #37 : 27 Лютого 2012, 08:55:21 »

tanyusha-tanya

  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 2838
  • Спасибо: 152
  • Стать: Жіноча
  • 0631453057
Re: Українська мова.
« Reply #38 : 27 Лютого 2012, 09:02:30 »
Это точно  >:D
Государственный язык сокращают по самое не могу- 2 часа в неделю. Зато иностранных по 2 языка учим
Продаю домашние продукты
https://rebenok.cn.ua/index.php?topic=157430.new#new

Audrey

  • ★SuperStar★
  • *******
  • Повідомлень: 9663
  • Спасибо: 445
  • Стать: Жіноча
  • Чоловіків можна аналізувати,жінок-лише обожнювати
Re: Українська мова.
« Reply #39 : 27 Лютого 2012, 09:09:49 »
   Ага, и кучу всего... я историк по образованию, поверьте - это один из главных предметов!!! Дети сейчас реально о своей стране мало знают, о ее истории... В прошлом году объясняла своим в 8 классе, почему мы чтим жертв голодомора, одна девочка говорит - "Я слышала, голодомора не было вообще" :o :o :o она не виновата, просто не знала, нет доступа к информации, они часто учат только "из-под палки".
   А важность изучения языка родного вообще не обсуждается! >:D

tanyusha-tanya

  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 2838
  • Спасибо: 152
  • Стать: Жіноча
  • 0631453057
Re: Українська мова.
« Reply #40 : 27 Лютого 2012, 09:15:48 »
У нас в стране как обычно из крайности в крайность бросаются)) Обидно, за державу обидно. А детей наших жалко. Им то как тяжело учиться. Украинский убирают, зато английский с первого класса(вроде пока 1 час в неделю), и еще информатику для первоклашек вводят. Очень надо!  >:D Они и так перед компами сутками сидят
Продаю домашние продукты
https://rebenok.cn.ua/index.php?topic=157430.new#new

Audrey

  • ★SuperStar★
  • *******
  • Повідомлень: 9663
  • Спасибо: 445
  • Стать: Жіноча
  • Чоловіків можна аналізувати,жінок-лише обожнювати
Re: Українська мова.
« Reply #41 : 27 Лютого 2012, 09:21:32 »
 :o про информатику не слышала :o
   этику учат, но это вроде нужно. как посмотришь на расписание детское - вроде и убрать нечего, все необходимо (почти), но украинский язык сокращать - это последнее!!! а вообще, я слышала, что Табачнику недолго осталось на своей должности :D

Valeria

  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 1408
  • Спасибо: 176
  • Стать: Жіноча
  • 0638817889 Ніна
Re: Українська мова.
« Reply #42 : 03 Березня 2012, 17:17:42 »
розмовляю українською з народження :)

Aliexpress в ЛС

mohnatishka

  • Постоялец
  • ***
  • Повідомлень: 215
  • Спасибо: 58
  • Стать: Жіноча
  • Оля
Re: Українська мова.
« Reply #43 : 21 Березня 2012, 23:37:54 »
розмовляю українською з народження :)
завидую ::)

Valeria

  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 1408
  • Спасибо: 176
  • Стать: Жіноча
  • 0638817889 Ніна
Re: Українська мова.
« Reply #44 : 21 Березня 2012, 23:42:50 »
завидую ::)
я народилася на заході України в україномовній сімї, по іншому і не могло бути   ;)

Aliexpress в ЛС

Kupi.cn.ua