Чернігівський форум про дітей

Автор Тема: Які препарати допомагають подолати безсоння  (Прочитано 3144 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Alexandr

  • Администратор
  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 1449
  • Спасибо: 139
  • Стать: Чоловіча

Гостре безсоння можуть провокувати циркадні порушення. До них відносяться синдром зміни часових поясів (джетлаг), змінний графік роботи, синдром затримки фази сну (сови). Цікаво, що в індустріальному суспільстві досить часто відзначається так званий соціальний джетлаг. Це ситуація, коли людина в вихідні дні встає на два і більше годин пізніше, ніж в робочі. При цьому у вихідні дні він як би переміщається на захід (встає пізніше), а в робочі - на схід (встає раніше). Для опису цього стану іноді ще використовується термін «безсоння вихідного дня». Людина добре відсипається вранці в суботу до 10-11 годин і в зв'язку з цим засинає пізно в ніч з суботи на неділю. Він прокидається в 11-12 годин в неділю і не може заснути в ніч на понеділок, а потім з великими труднощами встає в 6-7 ранку на початку робочого тижня.


Сучасні препарати для лікування безсоння


Якщо снодійне купити потрібно пацієнту за циркадними порушеннями, то увагу варто звернути на препарати мелатоніну — штучно синтезованого гормону сну. Він ефективно налаштовує біологічний годинник. При джетлаг призначається за 30 хвилин до передбачуваного засипання за місцевим часом в день прильоту і протягом ще трьох-чотирьох днів. При соціальному джетлаг можливе застосування препарату перед сном в неділю, а також ще в понеділок-вівторок.


Серед препаратів, які мають досить виражений снодійний ефектом, найбільш часто у практиці застосовуються бензодіазепіни (феназепам, триазолам, клоназепам та ін.), Z-гипнотики (зопіклон, золпідем, залеплон) і антигістамінні препарати (доксиламіну).


За силою снодійного ефекту дані препарати суттєво не розрізняються, але у кожної групи є ряд особливостей. Основна перевага бензодіазепінових транквілізаторів - низька ціна. Однак автори в своїй практиці їх практично не призначають. Це пояснюється тим, що в порівнянні з Z-гіпнотікамі і антигістамінними препаратами у бензодіазепінів:



  • більше сумарний ризик різних побічних ефектів;

  • більше залишкових ефектів на наступний день після прийому препарату;

  • більше небажаних взаємодій з іншими лікарськими засобами;

  • більше ризик розвитку фізичної залежності;

  • більше негативний вплив на структуру сну.


На сайті apteka-ds.com.ua/catalog/nervova-systema/zaspokiylyvi-ta-snodiyni-zasoby бензодіазепіни відпускаються за рецептом.


Основна відмінність Z-гипнотиков всередині групи - час дії. Зопіклон (сомнол, имован) — вісім годин, золпідем (санвал, ивадал) — шість годин, залеплон (соната) — чотири години. У разі необхідності забезпечити повноцінний восьмигодинний сон краще призначати зопіклон. Він показаний пацієнтам з порушенням засинання та підтримання сну.


Зазначені групи препаратів погіршують здатність до керування транспортними засобами і роботі з механізмами, тому в період лікування пацієнт повинен утримуватися від подібних видів діяльності. Тривалість безперервного курсу снодійних препаратів і транквілізаторів (за винятком мелатоніну, який хоч фактично і не є снодійним, але часто автоматично зараховується до цієї групи) повинна бути мінімальною. Небажано приймати їх більше чотирьох тижнів, так як може сформуватися психологічна, а потім і фізична залежність від препарату.


Kupi.cn.ua