Чернігівський форум про дітей

Автор Тема: Первый раз в первый класс.  (Прочитано 208196 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Дивна

  • ★SuperStar★
  • *******
  • Повідомлень: 24393
  • Спасибо: 1759
  • Стать: Жіноча
  • (093)456 9443 viber, Оксана
Re: Первый раз в первый класс.
« Reply #4650 : 09 Липня 2020, 13:16:36 »
у мого старшого сина (вже закінчив школу) з англійської було 9, здається, вчителів: три у молодшій школі (тоді з 2 класу англійську починали вивчати). це тільки в його групі, в іншій групі такого не було. у молодшої доньки за молодшу школу було 4! класних керівника. і вже 4 вчителі з англійської змінилось. вона 5 клас закінчила. вчаться якось діти.

Круче всех

  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 930
  • Спасибо: 186
Re: Первый раз в первый класс.
« Reply #4651 : 09 Липня 2020, 15:39:21 »
Ну так прочитайте внимательно! За два года в школе, практически никаких сдвигов! еще в садике дети учили буквы (может это наши воспитатели так хотели, может такая была программа - не знаю) Я никогда и ничего до школы по школьным предметам ребенку не навязывала!
Потому что есть специально обученные и получающие за это зарплату люди!
я вибачаюсь, але
швидкість читання напрацьовується лише практикою, там немає чого пояснювати вчителю, дитина просто сідає і читає-читає-читає, і швидкість читання поліпшується ... нам вчителька постійно писала , нагадувала, на всіх зборах, всюди де мала можливість - що діти повинні читати вдома,  в першому класі просила 30 хвилин ... якщо дитина не буде читати додаткову літературу, ніяка школа, вчителі не зможуть іі вичитати .. це тільки після школи залишати, давати книжку і просити читати  ;D
в прошлом ogle)))

Anit

  • ★SuperStar★
  • *******
  • Повідомлень: 6841
  • Спасибо: 1120
Re: Первый раз в первый класс.
« Reply #4652 : 09 Липня 2020, 21:49:33 »
я вибачаюсь, але
швидкість читання напрацьовується лише практикою, там немає чого пояснювати вчителю, дитина просто сідає і читає-читає-читає, і швидкість читання поліпшується ... нам вчителька постійно писала , нагадувала, на всіх зборах, всюди де мала можливість - що діти повинні читати вдома,  в першому класі просила 30 хвилин ... якщо дитина не буде читати додаткову літературу, ніяка школа, вчителі не зможуть іі вичитати .. це тільки після школи залишати, давати книжку і просити читати  ;D
у нас потрібно було носити до школи художню книгу, або видавали з наявних у класі, і діти читали перед уроками та на деяких перервах

LIDO

  • ★SuperStar★
  • *******
  • Повідомлень: 7893
  • Спасибо: 1351
  • Стать: Жіноча
Re: Первый раз в первый класс.
« Reply #4653 : 09 Липня 2020, 21:54:32 »
я вибачаюсь, але
швидкість читання напрацьовується лише практикою, там немає чого пояснювати вчителю, дитина просто сідає і читає-читає-читає, і швидкість читання поліпшується
Вроде бы и все правильно. Да не всегда так! У меня старшая любит читать. И книги они в школу носили, на перерывах и в классе читали на чтении, и дома она всегда старалась читать, НО если нет у нее техники чтения - ее нет.
А вот младший читать не любит. Заставляю из-под палки, если на дом задали что-то!  :walldash: НО, при этом, техника чтения гораздо лучше, чем у старшей! И чище. И быстрее читает. И больше слов запоминает: как пишутся?

Anit

  • ★SuperStar★
  • *******
  • Повідомлень: 6841
  • Спасибо: 1120
Re: Первый раз в первый класс.
« Reply #4654 : 09 Липня 2020, 23:23:34 »
Орієнтовні норми швидкості читання досить низькі. На високий рівень кінець першого класу - 40 чи 45 слів, другого - 60. Наша вчителька казала, що на кінець 1 класу має бути не менше 60, бажано близько 80. Окрім читання є ще інші предмети. Інакше вони не прочитають нормально задачу з математики, щоб суть зрозуміти. З інших предметів повно завдань, в яких потрібно прочитати і дати відповіді на питання. Як їх виконувати не вміючи нормально читати?
Тому, якщо навіть в такі низькі норми дитина не вкладається, набирайтеся терпіння, сідайте поруч і нехай читає.

Круче всех

  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 930
  • Спасибо: 186
Re: Первый раз в первый класс.
« Reply #4655 : 09 Липня 2020, 23:40:09 »
Орієнтовні норми швидкості читання досить низькі. На високий рівень кінець першого класу - 40 чи 45 слів, другого - 60. Наша вчителька казала, що на кінець 1 класу має бути не менше 60, бажано близько 80. Окрім читання є ще інші предмети. Інакше вони не прочитають нормально задачу з математики, щоб суть зрозуміти. З інших предметів повно завдань, в яких потрібно прочитати і дати відповіді на питання. Як їх виконувати не вміючи нормально читати?
Тому, якщо навіть в такі низькі норми дитина не вкладається, набирайтеся терпіння, сідайте поруч і нехай читає.
Донька йшла до 1- го класа читала близько 50 слів, а на кінець першого - близька -100 слів ... і це дитина, яка тільки заговорила  в 5 років  :cray2: алалік ...
« Останнє редагування: 09 Липня 2020, 23:41:42 від Круче всех »
в прошлом ogle)))

Anit

  • ★SuperStar★
  • *******
  • Повідомлень: 6841
  • Спасибо: 1120
Re: Первый раз в первый класс.
« Reply #4656 : 09 Липня 2020, 23:59:49 »
Донька йшла до 1- го класа читала близько 50 слів, а на кінець першого - близька -100 слів ... і це дитина, яка тільки заговорила  в 5 років  :cray2: алалік ...
так мама ж займалась, а не чекала вчительку-чарівницю

alin_ka

  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 2459
  • Спасибо: 207
  • Стать: Жіноча
Re: Первый раз в первый класс.
« Reply #4657 : 10 Липня 2020, 16:11:39 »
сын в первый класс шел, читал 20 слов/мин. После первого 90, сейчас 140. Читать не любит, как и многие. Приходится завлекать) хотя если телефон отнять, то читает с удовольствием.

bogema77

  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 3506
  • Спасибо: 428
  • Стать: Жіноча
  • 0504650769 Виктория
Re: Первый раз в первый класс.
« Reply #4658 : 28 Липня 2020, 17:03:06 »
Ребёнок закончил 1 "Интеллект". Ради интереса сегодня засекла время(читали "Федорино горе") . То ли из-за того что стихом, но 160 слов за минуту..... я в шоке...... Завтра засеку просто текст))) Но мы читаем с удовольствием и много дома! Ребёнок в меня)))Я очень любила читать, но я до школы уже  очень прилично читала, да и много чего уже было прочитано до 1 класса... но мы же шли постарше в школу. Ребёнок идя в школу читал по слогам книжечки.
« Останнє редагування: 28 Липня 2020, 19:55:07 від bogema77 »

Катеринушка

  • ★SuperStar★
  • *******
  • Повідомлень: 5219
  • Спасибо: 466
Re: Первый раз в первый класс.
« Reply #4659 : 29 Липня 2020, 00:34:45 »
Ну "Интеллект" тут не при чем.  Есть дети, которые и в обычных классах так читают, а в "Интеллекте" есть те, кто в конце первого класса 40-50 слов еле вымучивает. Так что техника чтения зависит от конкретного ребенка, а не от программы.

Ирина44

  • ★SuperStar★
  • *******
  • Повідомлень: 9223
  • Спасибо: 743
  • Стать: Жіноча
Re: Первый раз в первый класс.
« Reply #4660 : 29 Липня 2020, 09:19:25 »
Мой читает не очень , но вот технику чтения проверить не могу - только замечает , что я с секундомером , сразу сбивается , запинается , начинает спешить в итоге перепрыгивает на другие строки , вобщем паника прям начинается.  :wacko: Не знаю , может в школе их проверяли , и ситуация стрессовая для него оказалась . Будем пока просто читать , или папу за дверью , в не пределах видимости поставим , пусть засекает время  :D
На будущее , как считается техника ? "И" "в" " на " и тому подобное знаю , что считается за слово. Ещё вспоминаю , что если есть перенос , то слово считается за два. А как быть со словами через дефис ? Это одно или два слова ?

juli-juli

  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 546
  • Спасибо: 384
  • Стать: Жіноча
Re: Первый раз в первый класс.
« Reply #4661 : 29 Липня 2020, 09:39:38 »
Мой читает не очень , но вот технику чтения проверить не могу - только замечает , что я с секундомером , сразу сбивается , запинается , начинает спешить в итоге перепрыгивает на другие строки , вобщем паника прям начинается.  :wacko:
І моя починає хвилюватися, як тільки час засікаю :D .  Тому перестала нервувати дитину. Читає, ніби то нормально.. Мене більше хвилює, щоб після прочитаного щось в голові залишилося. Люблю читати з малою, а потім обговорити прочитане.  :)
« Останнє редагування: 29 Липня 2020, 09:44:17 від juli-juli »

Катеринушка

  • ★SuperStar★
  • *******
  • Повідомлень: 5219
  • Спасибо: 466
Re: Первый раз в первый класс.
« Reply #4662 : 29 Липня 2020, 09:52:40 »
І моя починає хвилюватися, як тільки час засікаю :D .  Тому перестала нервувати дитину. Читає, ніби то нормально.. Мене більше хвилює, щоб після прочитаного щось в голові залишилося. Люблю читати з малою, а потім обговорити прочитане.  :)
Як на мене, техніка читання - це взагалі не той критерій, за яким можна оцінювати знанння і навички дитини. І від нього давно вже треба відмовитись. Ось не розумію я, що вона дає.  ??? Пам’ятаю зі шкільних часів: читаєш, враховуючи всі розділові знаки, добре знаєш, про що читав, а оцінка краща у того, хто відтарабанив без зупинок і понятття не має, про що в тому тексі йшлося.

ЇжА-чоК :)

  • ★SuperStar★
  • *******
  • Повідомлень: 5848
  • Спасибо: 956
  • Стать: Жіноча
Re: Первый раз в первый класс.
« Reply #4663 : 29 Липня 2020, 09:55:14 »
Мой читает не очень , но вот технику чтения проверить не могу - только замечает , что я с секундомером , сразу сбивается , запинается , начинает спешить в итоге перепрыгивает на другие строки , вобщем паника прям начинается.  :wacko: Не знаю , может в школе их проверяли , и ситуация стрессовая для него оказалась . Будем пока просто читать , или папу за дверью , в не пределах видимости поставим , пусть засекает время  :D
На будущее , как считается техника ? "И" "в" " на " и тому подобное знаю , что считается за слово. Ещё вспоминаю , что если есть перенос , то слово считается за два. А как быть со словами через дефис ? Это одно или два слова ?
Нам учительница говорила, что техника чтения - это не самое важное. Важнее чтобы ребенок понимал о чем читает, мог ответить на вопросы по прочитанному и пересказать. А то бывает читают и очень быстро, но при этом совершенно не понимают о чём.
А технику чтения проверяют сейчас? Я думала что ее отменили уже  ::)
Самый красивый наряд для девушки - это счастье. Носите его не снимая.

bogema77

  • Звезда форума
  • *****
  • Повідомлень: 3506
  • Спасибо: 428
  • Стать: Жіноча
  • 0504650769 Виктория
Re: Первый раз в первый класс.
« Reply #4664 : 29 Липня 2020, 11:03:25 »
А ребёнок и не видел,что я засекала)))) Он читал, я на телефоне включила ))) Может и мой бы стрессовал. Всегда читаем и потом обсуждаем, что понравилось, кто правильно поступал, а кто нет. Считаю, что не главное чтение, главное что ребёнок для себя вынес из прочитанного! Были у меня и в школе, и в институте "зубрёжки", которые просто зазубривали параграф, а если такого сбить-то либо с начала начинали, либо терялись((( Ребёнок должен научиться пересказывать своими словами прочитанное, а не "пулемётить" на время и потом тупить! Тоже не понимаю, зачем технику чтения в школе проверять ???

Kupi.cn.ua