Чернігівський форум про дітей

Автор Тема: Презентация "Цікаве про Атлантичний Океан"  (Прочитано 5521 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

1Julietta

  • Постоялец
  • ***
  • Повідомлень: 108
  • Спасибо: 11
  • Стать: Жіноча
  • Верю.Надеюсь.Живу.
Делюсь, кому пригодится- готовая презентация наша.
Готовили для школы презентацию по природоведению. К ней - принесли на флешке чудесный фильм из цикла "Планета людей"- - ОКЕАНЫ.


Цікаве про Атлантичний океан
Найбільша солоність води серед океанів в Атлантичному океані у тропіках — 37,25 %, завдяки дуже великому випаровуванню і незначній кількості опадів. Найменша вона в полярних широтах океану, де кількість опадів перевищує випаровування завдяки великому припливу річкових вод, таненню криги.

Зникаючий острів
У листопаді 1963 р. води океану біля південних берегів острова Ісландія раптом почали закипати, а над водною поверхнею виник стовп чорного диму. Потім загуркотіло, і незабаром з-під води з’явився острів. Він на очах збільшувався за рахунок лави, яка надходила з підводного вулкана. Уже на другий день висота острова становила 10 м, ще за 5 днів — 60 м, а за два тижні — більш ніж 90 м. Довжина острова досягла близько 800 м. Коли у квітні наступного року виливи лави припинилися, новонародже-ний острів (його назвали Суртсей) мав площу понад 1 км² і сягав висоти 145 м. Минув час — і розмитий хвилями острів знову занурився в океан.
Найбільший підводний водоспад

Шельф північної частини Атлантичного океану між ісландією та Британськими островами дуже своєрідний. Тут є підводний поріг, що на глибині 300–500 м утворює немовби природну межу між двома океанами — Атлантичним та Північними Льодовитим. Холодні води Північного Льодовитого океану спадають з висоти 3000 м. Тобто на дні Атлантики виник значний підводний водоспад. Кількість води, яка проходить через нього, у багато разів перевищує стік усіх річок земної кулі.

Місце з найпрозорішою водою в Атлантичному океані.
Води Атлантики біля берегів екваторіальних широт непрозорі, зеленуватого коліру. Це пов’язано з тим, що тут впадають в океан найповноводніші річки — амазонка, Конґо, Ніґер. Амазонка біля свого гирла настільки опріснює морські води, що навіть на відстані кількох десятків кілометрів від берегів її можна пити.
Наймогутніша тепла морська течія — Гольфстрім. Це своєрідна тепла морська річка без берегів у північній частині Атлантичного океану. Початок Гольфстріму — Флорідська затока, потім течія протікає вздовж східного узбережжя Північної америки до Великої Ньюфаундлендської банки. Ширина цієї течії біля берегів Флоріди — 75 км, товщина потоку — 700–800 м, Потужність Гольфстріму при виході в океан досягає 25 млн м² води за секунду, а на окремих ділянках — у три рази більше. Тобто течія переносить у 20 разів більше води, ніж усі річки земної кулі разом узяті.

Найбільша висота хвилі, виміряна за допомогою приладів, була відзначена 30 грудня 1972 р. у Північній атлантиці .Її висота досягла 26 м.
Найбільше море за площею у світі — Сарґассове море — 6000–7000 тис. км², глибина 6905 м (за іншими даними — до 7010 м). Названо це море завдяки скупченню бурих сарґассових водоростей, що плавають на його поверхні. Середня маса водоростей на всій акваторії моря — понад 10 млн т.

Води Сарґассового моря вважаються також найпрозорішими.

Наймілкіше море Атлантичного океану — Азовське, його глибина — 15 м. Площа — 38 тис. км². Температури води влітку +25, +30 °С, взимку — нижче 0 °С. Вкрите кригою 2–3 місяці.

Найменше море на Землі — Мармурове, його площа дорівнює 12 тис. км².
Атлантичний океан.
Другий за розмірами океан. Атлантичний океан - найтепліший і найсолоніший серед океанів. Назва його пов`язана з грецьким міфом про гіганта Атланта: «На крайньому заході цього океану жив велетень Атлант, який на своїх плечах тримав небосхил…»
Температура води в різних частинах Атлантичного океану неоднакова. Найтепліше – поблизу екватора. На дні зростають бурі, червоні та зелені водорості. Серед них і бура саргасова водорость, яка утворює зарості на великих територіях.
Тваринний світ представлений летючими рибами, тунцями, акулами, морськими черепахами, морськими зміями. З птахів – альбатроси і фрегати. Тут живуть тюлені, морські котики, кити.

Kupi.cn.ua